Jak zaktualizować komputer do Windows 8?

Krzysztof Pielesiek 2012-10-29
 • Jak zaktualizować komputer do Windows 8? fot. Microsoft

Masz komputer pracujący pod kontrolą jednej ze starszych wersji Windows, a chcesz przeprowadzić aktualizację do Windows 8? Proces ten jest stosunkowo prosty i możesz go ukończyć w krótkim czasie. Oto co musisz zrobić.

Tekst przygotowaliśmy z myślą o tych osobach, które nie zamierzają wybrać się do sklepu, w którym kupią Windows 8 w wersji pudełkowej. Nabycie systemu (aktualizacja) w wersji cyfrowej jest na tyle proste, że przy odpowiednio szybkim łączu internetowym, zrobimy to w czasie krótszym niż ten, który stracilibyśmy na wyprawę do sklepu.

1. Zacząć warto od pobrania Asystenta uaktualnienia udostępnionego na oficjalnej stronie internetowej Windows 8. Ściągnięcie aplikacji zaleca zresztą sam Microsoft i w tym przypadku warto posłuchać autorów systemu operacyjnego.

Asystent sprawdzi nasz komputer i oceni, które elementy posiadanego systemu są zgodne z Windows 8, a które będą wymagały aktualizacji lub po prostu mogą przestać działać. Otrzymamy także odpowiedni raport zawierający potrzebne nam informacje. Sam proces, w zależności od ilości aplikacji zainstalowanych na naszym komputerze, może potrwać od minuty do kilku minut.

Jak zaktualizować komputer do Windows 8?

+ zobacz powiększenie

fot. Microsoft

Tutaj znajdziesz asystenta uaktualnienia. Jego pobranie i instalacja nie wiąże się z koniecznością kupienia i zainstalowania samego systemu operacyjnego.

Jak zaktualizować komputer do Windows 8?

+ zobacz powiększenie

2. Trzeba pamiętać, że posiadając Windows 7, zachowamy swoje ustawienia, aplikacji i pliki przypisane użytkownikowi. W przypadku Windows Vista i Windows XP musimy się liczyć z koniecznością ponownego zainstalowania aplikacji. Warto również zadbać o podłączenie i włączenie wszystkich urządzeń zewnętrznych, których chcemy używać, by Asystent mógł sprawdzić czy i one są obsługiwane przez nowy system.

Jak zaktualizować komputer do Windows 8?

+ zobacz powiększenie

fot. Microsoft

3. Po przejściu pierwszych kroków, Asystent wyświetli informacje dotyczące zalecanej wersji systemu, ceny aktualizacji i poinformuje o możliwości zamówienia systemu na płycie DVD. Teraz musimy już tylko uzupełnić swoje dane i wybrać metodę płatności. Mamy tu do wyboru kartę kredytową lub PayPal.

Jak zaktualizować komputer do Windows 8?

+ zobacz powiększenie

fot. Microsoft

4. I to już prawie wszystko. Po przelaniu środków za nowy system otrzymamy wiadomość e-mail, w której znajdziemy klucz do Windows 8. Teraz musimy już tylko poczekać na pobranie i zainstalowanie odpowiednich plików. W sumie pobrać musimy 2GB danych. Czas spędzony na tej czynności zależy oczywiście od szybkości naszego łącza internetowego. Trzeba się jednak liczyć z tym, że potrwa to mniej od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Jak zaktualizować komputer do Windows 8?

+ zobacz powiększenie

fot. Microsoft

Warto także zajrzeć na oficjalną stronę internetową Microsoftu, na której wymieniono wszystkie ważne informacje na temat aktualizacji. Wymieniono tu między innymi wymagania systemowe Windows 8 i przygotowano odpowiedzi na ważne pytania, które może mieć osoba chcąca przeprowadzić aktualizację.

Zdjęcie Microsoft Windows 8 Pro Upgrade PL BOX
Microsoft Windows 8 Pro Upgrade PL BOX w okazje.info
Podziel się: Facebook

Komentarze (67)

 • Gość: psx

  Oceniono 43 razy 37

  rada dla autora na przyszłość: żeby zrobić print screena tylko wybranego okna, wciskamy [alt]+[prt sc]

 • Gość: zw

  Oceniono 35 razy 19

  Tylko po to robić?

 • Gość: e tam

  Oceniono 23 razy 17

  lepiej poczekać na SP1 :) nie ma co robić za królika

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX